Blog motoryzacyjny » Licencje » Przyspieszony kurs prawa jazdy. Dla kogo?

Przyspieszony kurs prawa jazdy. Dla kogo?

Kurs ekspresowy na prawo jazdy to szybkie szkolenie, które pozwala na podejście do egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Dzięki niemu można zdobyć prawo jazdy w niecały miesiąc, bez wielotygodniowych przygotowań.

Nie oznacza to jednak, że kierowca nie zna wszystkich przepisów albo nie ma potrzebnych do prowadzenia auta umiejętności. Po prostu kurs jest bardzo intensywny, wymaga więcej zaangażowania i dyspozycyjności także w godzinach porannych czy przedpołudniowych.

Prawo jazdy kat B najpopularniejsze

Większość kierowców decydujących się na przyspieszony kurs chce zdobyć prawo jazdy kategorii B. Takie prawko umożliwia kierowanie pojazdami osobowymi o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Pozwala także na kierowanie autem z przyczepką, w tym także z lekką przyczepą kempingową.

Szkolenie tradycyjne i kurs przyspieszony prawa jazdy można rozpocząć nawet przed osiągnięciem pełnoletności. Kursy prowadzone są na niewielkich samochodach z manualną lub z automatyczną skrzynią biegów. Ich przebieg dopasowany jest indywidualnie do potrzeb przyszłych kierowcy.

Lekcje teoretyczne i praktyczne obejmują zagadnienia dotyczące obsługi pojazdu, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad panujących w ruchu miejskim i poza miastem. Standardowy kurs na prawo jazdy trwa kilka tygodni, zwłaszcza kiedy jazdy i zajęcia teoretyczne odbywają się raz czy dwa razy w tygodniu. Tryb kursu przyspieszonego znacznie skraca ten okres i prawo jazdy kategorii B można otrzymać nawet po miesiącu.

Kto chce otrzymać prawo jazdy w trybie przyspieszonym?

Szybszy kurs na prawko to ciekawa propozycja dla zapracowanych. Nierzadko przychodzenie na zajęcia po południu czy wieczorem jest zadaniem trudnym dla osób, które pracują od rana do późnych godzin, czasami nawet w weekendy. Jednak każdemu przysługuje urlop, a zrobienie prawa jazdy w trakcie jego trwania jest możliwe właśnie dzięki kursom ekspresowym. Można wykorzystać wakacje letnie, jak i ferie zimowe, przeznaczyć cały urlop na naukę i skupić się tylko na tym zadaniu, a do pracy wrócić już z dokumentem uprawniającym do jazdy.

Kursy ekspresowe na prawo jazdy to także opcja dla osób szukających pracy. Kiedy pojawia się ciekawa propozycja, ale wymagająca umiejętności kierowania samochodem, nie można zwlekać. Należy jak najszybciej zapisać się na kurs i wybrać intensywne szkolenie. Dzięki temu rozwiązaniu szansa na zdobycie posady znacząco się zwiększa.

Przyspieszony kurs na prawo jazdy wybierają też osoby zdeterminowane i lubiące skupiać się na jednym, konkretnym zadaniu. Zamiast zwlekać ze zdawaniem egzaminu, chcą nauczyć się błyskawicznie teorii i wyjechać na ulicę. Często taka mobilizacja i bardzo świeża wiedza pomaga w pomyślnym przejściu przez egzamin. Warto też pamiętać, że przepisy w naszym kraju często i szybko się zmieniają.

Zwykle proces egzaminowania jest zaostrzany, a zdobycie prawka staje się trudniejsze. Jeśli chcesz zdążyć przed zmianą przepisów, nie zwlekaj. Ekspresowy kurs prawa jazdy daje dużą szansę na powodzenie.

Jak wygląda przyspieszony kurs na prawo jazdy?

Tryb ekspresowy jest bardzo często oferowany w doświadczonych szkołach nauki jazdy chętnie wybierany przez kursantów. Założeniem kursu przyśpieszonego jest oczywiście zaliczenie teorii, najlepiej w formie wykładów kilka razy w tygodniu, a nawet codziennie, by móc rozpocząć jazdy praktyczne. Nie może to jednak odbywać się kosztem samego przygotowania. Przyszły kierowca musi doskonale znać zasady ruchu drogowego, opanować całą wiedzę, a następnie zweryfikować ją podczas jazdy samochodem, na egzaminie wewnętrznym i w WORD. Wymaga to jednak intensywnej nauki nie tylko podczas wykładów, ale także w domu. Codzienne rozwiązywanie testów i zapamiętywanie teorii znacząco pomaga w szybkim zakończeniu kursu.

Szkolenie praktyczne zwykle trwa około 2 miesięcy, ale w przypadku kursu przyspieszonego udaje się wyjeździć wszystkie niezbędne godziny nawet w kilkanaście dni. Wymaga to od kursanta zaangażowania i poświęcenia, organizacji jazd nawet codziennie i o różnych porach dnia. Zarówno kursant, jak i instruktor muszą być dyspozycyjni i otwarci na wielogodzinną współpracę.

Warto pamiętać, że kurs prawa jazdy to nie procedura, która ma zapewnić kierowcy wyłącznie otrzymanie dokumentu, ale ma przygotować go do bezpiecznej jazdy. Dlatego szkoła oferująca przyspieszony kurs na prawo jazdy musi podejść do kursanta z zaangażowaniem i fachowo. Nie każdy kursant od razu panuje nad pojazdem mechanicznym. Jeśli wyraźnie nie radzi sobie z prowadzeniem samochodu, powinien zastanowić się nad wydłużeniem kursu i dodatkowymi jazdami doszkalającymi.

Przyspieszony kurs w Warszawie

Autobema, szkoła jazdy w Warszawie, oferuje kursy ekspresowe dla kierowców, którym zależy na szybkim zdobyciu uprawnień do prowadzenia pojazdu. Doświadczeni instruktorzy uczą kompleksowo przepisów i zasad poruszania się po drodze, a także prowadzą lekcje praktyczne w dopasowanych do kursantów terminach.

Jeśli chcesz zrobić kurs prawa jazdy w niecały miesiąc, ale zależy Ci na doskonałym przygotowaniu do jazdy i wysokiej szansie na zdanie egzaminu w pierwszym terminie, zapisz się na kurs właśnie tutaj.